KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14084264
*
nr 1408 4264
Oljemålning
Kopia efter Franz Xaver Winterhalter. Dam med pärlcollier. Bär signatur. Olja på duk, 71x57 cm, yttermått inklusive ram: 90x78 cm
Kondition: krackeleringar, slitage
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2021
kl 20:41:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/7 09:13:48
1
2.000 kr
12/7 22:39:49
2
4.000 kr
13/7 12:10:56
3
3.200 kr
13/7 12:10:56
2
3.400 kr (Budbetjänt)
13/7 12:14:17
3
4.600 kr
13/7 22:25:54
2
4.400 kr
13/7 22:25:54
3
4.600 kr (Budbetjänt)
19/7 20:36:29
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dam med pärlcollier olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Oljemålning
Kondition: krackeleringar, slitage
Läs om budbetjänten
nr 1408 4264
Oljemålning
Kopia efter Franz Xaver Winterhalter. Dam med pärlcollier. Bär signatur. Olja på duk, 71x57 cm, yttermått inklusive ram: 90x78 cm
Kondition: krackeleringar, slitage
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/7 09:13:48 | 1 | 2.000 kr |
12/7 22:39:49 | 2 | 4.000 kr |
13/7 12:10:56 | 3 | 3.200 kr |
13/7 12:10:56 | 2 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
13/7 12:14:17 | 3 | 4.600 kr |
13/7 22:25:54 | 2 | 4.400 kr |
13/7 22:25:54 | 3 | 4.600 kr (Budbetjänt) |
19/7 20:36:29 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dam med pärlcollier olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41